Jeśli szukacie projektów z naszej szkoły, oznaczone są nickiem "SP Marcinowice" i "Gimnazjum Marcinowice". Jak je odnaleźć? Po zalogowaniu się i wejściu w zakładkę "Projekty", przejść na dół strony i wybrać "Pokazano po: 1000". W ten sposób do przejrzenia będą "tylko" 2 strony... Następnie kombinacją klawiszy Ctrl + F wyszukać nick "SP Marcinowice" lub "Gimnazjum Marcinowice" na pierwszej lub drugiej stronie. Należy zagłosować na 4 prace, w przeciwnym razie głos będzie nieważny.
Reprezentują nas następujący autorzy:
"Razem po zdrowie" - Izabela - 2C |
Sześć syntetycznych postaci w różnych kolorach symbolizuje różnych ludzi. Ułożenie figur ma się kojarzyć z układami akrobacyjnymi: osoby na dole podtrzymują wyższe "piętro", a na samej górze stoi osoba z pucharem. Puchar to nagroda za wysiłek w dążeniu do celu, którym jest zdrowie. Tło trójkątnej, kolorowej kompozycji stanowią czarne, wyraźne kontury obiektów, oznaczających elementy zdrowego trybu życia, czyli: diety (warzywa, owoce, woda) oraz przeróżnej aktywności fizycznej (piłki, lotka do gry w badmintona, kręgle). Aktywność fizyczna sprzyja tworzeniu pozytywnych relacji z innymi ludźmi. Uczestnicząc np. w grach zespołowych, zespołach akrobacyjnych czy tanecznych odreagowujemy stres i dbamy o równowagę psychiczną.
"Zaplanuj zdrowie" - Wiktoria - 2A |
Hasło konkursowe "Czas na zdrowie" zostało przedstawione za pomocą tradycyjnego zegarka - budzika, który, głośno dzwoniąc, alarmuje i przypomina o ważnych elementach zdrowego trybu życia. Zamiast cyfr oznaczających godziny, ma na tarczy symboliczne elementy diety, przypominające o regularnym spożywaniu posiłków bogatych w owoce i warzywa. Wokół zegarka umieszczone są symbole różnych aktywności fizycznych i sposobów na spędzanie wolnego czasu. Odpowiednia dawka ruchu i relaksu to ważne składniki zdrowego stylu życia, na które powinniśmy znaleźć czas, lub ustawić alarm w zegarku, żeby nam o nich przypominał w dzisiejszym zabieganym życiu.
"Z sercem po zdrowie" - Kasia - 2B |
Głównym elementem graficznym projektu jest serce, będące jednocześnie zegarem. Nasze żywe serca bijąc, odmierzają czas niczym zegar mechaniczny. Z biegiem lat mechanizm może prędzej ulec awarii, jeśli nie będziemy przestrzegać zasad zdrowego stylu życia. Zdrowy styl życia to przede wszystkim odpowiednia, zbilansowana i różnorodna dieta (ukazana jako owoce i warzywa nad sercem) oraz aktywność fizyczna, którą symbolizuje biegnąca w sportowym stroju dziewczynka. Te dwa elementy świadczą o tym, że dbamy o serce: dwie dłonie otaczające serduszko to obraz hasła "dbam o zdrowie". Całość umieszczona jest na czerwonym tle, który to kolor kojarzy się z krwią, życiem, energią, silnymi emocjami i ma również za zadanie przyciągać uwagę.
"Czas na zdrowie" - Monika - 5A |
O naszym zdrowiu decyduje przede wszystkim to co jemy. Dlatego na srebrzystoszarym kole-tarczy zegara, narysowane są pyszne owoce. Zamiast wskazówek, pory regularnych posiłków wskazują nóż i widelec. Wesoły, kolorowy, starannie zaprojektowany napis CZAS NA ZDROWIE ma jednoznacznie wskazywać na sens pracy.
"Żyj zdrowo! - kolorowo" - Karolina - 6B |
Żyj zdrowo - kolorowo, czyli dbaj o różnorodność w diecie i aktywnym spędzaniu czasu wolnego. Te dwa aspekty zdrowego stylu życia symbolizują rozsypane miniaturki artykułów spożywczych (ryba, brokuły, jabłko), duża szklanka wody (przypominająca o nawadnianiu organizmu) i miniaturki różnych aktywności fizycznych (rower, rakieta tenisowa, piłka). Kolorowe elementy ułożone są w symboliczny kształt serca, czyli jednego najważniejszych organów ludzkiego ciała.
"Zabiegany? Biegnij po zdrowie! - Emilia - 5B |
Praca ukazuje bogactwo owoców i warzyw, jakie są składnikami zdrowej, bogatej w składniki odżywcze diety. Powinny być one podstawą każdego posiłku. Aby pokazać ich znaczenie oraz hasło "jesteś tym, co jesz", figura człowieka jest zbudowana za pomocą owoców i warzyw. Sylwetka jest zakomponowana w układzie dynamicznym, zdaje się szybko biegnąć. Ten ruch oznacza "bieganie", ale jest jedną z wielu aktywności fizycznych, jakie mogą zapewnić zdrowie i kondycję. Potocznie mówimy o sobie, że jesteśmy "zabiegani", ale warto temu określeniu przywrócić "dosłowny" sens i po prostu zacząć biegać.